עיצוב פינת אוכל

פינת האוכל היא ללא ספק אחת הפינות האהובות בבית, כל עוד שומרים עליה מעוצבת ומסודרת. החלפת פינת אוכל כוללת לרוב את החלפת השולחן והכיסאות, אבל אפשר לשדרג את עיצוב פינת האוכל ולהוסיף לה המון אופי וסגנון גם בלי להיכנס לתהליך החלפת ריהוט שעלול להיות יקר ומייגע. קבלו כמה טיפים שימושיים על עיצוב פינת אוכל מוצלח במיוחד

עיצוב פינת אוכל – למה זה חשוב? 

פינת האוכל בבית צריכה להיות קודם כל פונקציונלית, להלום את הצרכים של בני הבית ואת החלל שבו היא נמצאת. הכוונה היא שחשוב להתאים בין גודל הריהוט לשטח שמיועד לפינת האוכל, ולא לבחור בשולחן גדול מדי או קטן מדי. מצד שני, רק שולחן וכיסאות בפני עצמם לא הופכים פינת אוכל למעוצבת ומושכת כמו שהיינו רוצים. עיצוב פינת אוכל הוא מה שנותן לה את הסגנון והאופי שלה, ואלה צריכים לבטא גם את הטעם האישי שלנו וגם את הסגנון של שאר הבית. אפשר לעשות זאת על ידי הריהוט הנכון אבל חשוב לא פחות לשלב גם אלמנטים כמו ראנר לשולחן, שמייחדים את הפינה ומוסיפים לה טאץ' משלה.

מה מאפיין עיצוב פינת אוכל כפרית?

הסגנון הכפרי הוא אחד הסגנונות האהובים בעיצוב הבית בשנים האחרונות, ועל כן גם עיצוב פינת אוכל כפרית הפך להיות טרנד חם. הסגנון הכפרי מתאפיין בצבעים טבעיים ורגועים כמו גווני עץ טבעי ושמנת, כך ששולחן בגוון עץ בהיר יהלום מאוד פינת אוכל בסגנון כפרי. מעבר לכך, שילוב של פלייסמט בגוונים בהירים עם צבעוניות רגועה ונעימה כמו גווני תכלת או ירקרק, וכן אלמנטים ירוקים כמו עציץ ירוק או קערת תפוחים, יתרמו אף הם לווייב כפרי, שמעניק תחושה חמה, ביתית ונעימה לפינת האוכל.

פינת אוכל בסגנון אורבני

סגנון עיצוב אורבני מגייס צבעים חדים ופחות רכים. בסגנון עיצוב זה נראה לרוב ריהוט בשחור או בגווני אפור כהים, בשילוב עם מתכת. בנוסף, עיצוב החלל משמעותי בסגנון זה – למשל, צביעת הקיר בגווני אפור המזכירים בטון חשוף או בחירת גופי תאורה בסגנון תעשייתי. מלבד אלה, מומלץ לא פחות לייחד את הרצפה שעליה עומדת פינת האוכל על ידי שטיח בעיצוב אישי בגוונים ודוגמאות שיהלמו את העיצוב האורבני, כמו הדפסים גיאומטריים בשחור לבן.

טיפים לבחירת עיצוב פינת אוכל מודרנית

סגנון עיצוב מודרני מתאפיין בעיקר בקווים נקיים ופשוטים, וזה מה שמאפיין גם עיצוב פינת אוכל מודרנית. בסגנון זה נעדיף ריהוט בצבעים כמו לבן, שחור וגווני אפור, שמעוצב בקווים ישרים וללא קישוטים מרובים. בנוסף, שילוב קישוטי קיר, כמו מראות מסוגננות, אמנות עכשווית או פוסטרים לקיר, יוכלו להוסיף נופך של תחכום ועדכניות לפינת האוכל.

עיצוב פינת אוכל קטנה – גם זה אפשרי

דירות רבות, בפרט בערים בישראל, מתוכננות כך שלפינת האוכל מוקדש שטח קטן בלבד ולעיתים אין לה אפילו נישה מוגדרת והיא נאלצת "לגנוב" נתח מהסלון. גם במקרים כאלה ניתן ורצוי לעצב את פינת האוכל בהתאם לטעמכם ולסגנון העיצובי שאתם אוהבים. אם עיצוב פינת אוכל קטנה הוא הצורך שלכם, שולחן עגול יכול להתאים מאוד ולאפשר לכם להימנע מיצירת תחושה צפופה מדי. כמובן, שילוב אביזרים ואלמנטים המייחדים עיצוב פינת אוכל מבחינה סגנונית, כמו ראנר או קישוטי קיר, רלוונטיים גם כאן. דווקא כשפינת האוכל קטנה, שווה לספק לה אלמנט עיצובי שמייחד אותה מהסלון, כמו שטיח או גוף תאורה מעניין.

לסיכום

פינת אוכל יפה ומדויקת יכולה להעיד על הסטייל שלכם לא פחות מהסלון והמטבח. אמנם תמיד אנחנו חולמים על השולחן והכיסאות היפים ביותר, אבל עיצוב פינת אוכל לכדי פינה שיקית ומזמינה אפשר לעשות גם על ידי תוספות ושדרוגים קטנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *