איך ליצור מגוון קומפוזיציות?

השינויים של התקופה הנוכחית מעמיקים את העומס הדיגיטלי שאנו נחשפים אליו, קל להבין מדוע נרצה להתבלט ברשתות החברתית, לנצל את ההזדמנות ולהיות הויזואל/המוצר שנצרב בזיכרון.

יחד עם זאת ליצור מגוון רחב ועשיר של תמונות לשימוש תדיר ללא הרבה מאמץ, בעזרת אמצעים זמינים עלול להרגיש כמו משהו כמו השקעה ששמורה רק לבודדים.

כבר ידוע ששימוש ברקעי צילום משפר את הנראות האחידה של התמונות לאורך זמן, אך מה נוכל לעשות ברגע שנתחיל לחוש שהיא חוזרת על עצמה?

הכנו מספר טיפים שיעזרו לך לשפר את הקומפוזיציות על גבי רקעי הצילום כך שניתן ליצור אוסף עשיר של תמונות לשימוש חוזר.

מבט חזיתי קרוב לאובייקט. 

מבט חזיתי עם זוית מלמעלה. 

הדרך הקלה ביותר ליצור מגוון היא פשוט לשחק עם נקודת המבט שלנו. נתמקד בשתי נקודות מבט: מבט חזיתי, ומבט שטוח (עליון)

מבט חזיתי – בכל פעם שאנו מצלמים פריט בגובה העיניים זה יכול להיות גם מעט בזווית ביחס לאובייקט, זה נחשב למבט חזיתי (פרונטלי, פורטרט). באופן כללי, זה נעשה זאת כדי ליצור פרספקטיבה בין הפריט וסביבתו. צילום מזווית, תעניק עומק שדה ואילו צילום בגובה העיניים תשמור על סביבת הפריט ניטרלית ("ישר קדימה").

מבט על. 

מבט על. 

מבט שטוח / על – שימוש במבט על ייצור השטחה של הפריטים המצולמים על גבי הרקע. כדי לבצע צילום בסגנון הזה אנו מציבים את המצלמה ישירות מעל הפריט, בזוית של 90 מעלות מעל המוצר.

אחרי שהבנו שאנחנו יכולים לשחק בזוויות כדי לקבל אפקטים שונים בצילומים שלנו, עלינו להתחיל לשחק עם ההעמדות של הפריטים כדי להעשיר את הקומפוזיציות שלנו.

דרך אחת היא להניח כמה פריטים שוכבים על פני הרקע בעוד שאחרים נשארים עומדים, ככה יווצר לנו עומק ועניין ביחסים שבין האובייקטים.

דרך נוספת היא למקם את הפריטים במרחקים שונים ביניהם. ככה אנחנו יכולים להתמקד וליצור פוקוס בחזית בזמן שהפריטים במרחב מטוטשים או להיפך.

שימוש באלמנטים הגרפיים והטקסטורות שמופיעים על גבי הרקע גם הם יכולים לסייע ביצירת קומפוזיציות מעניינות.

ניתן ליצור ניגודי צבעים, להשתמש בצבעוניות כדי ליצור אחידות של משפחה צבעונית.
לשחק עם הריווחים בין הדוגמה המודפסת לאובייקט המצולם וככה הלאה.

ואחרון חביב, טיפ יעיל מאוד בזכותו נוכל להכפיל את המגוון (מאחד יוצאים שניים) שימוש בפריים יחיד וחיתוך שלו לתמונות קטנות וקומפוזיציות חדשות.

שתי התמונות התחתונות נחתכו מהתמונה שמעליהן.

כפי שהראנו בפוסט, הצלחנו ליצור מגוון ניכר (ויש עוד המון) של קומפוזיציות ותמונות מעניינות מרקע בודד ומשחק עם האובייקטים על גביו.

רקע הצילום הזה ועוד רבים אחרים זמינים לרכישה באתר בכל מידה שמתאימה לצרכים שלך.

כל התמונות בפוסט זה צולמו עם Iphone 11 Pro

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *